Lai varētu uzsākt programmēt web-aplikācijas, ir nepieciešams lokāls serveris, kas Jums aizvietos maskas servera pakalpojumus un ļaus vienkārši un ātri strādāt ar failiem.

Eksistē ļoti daudz dažādu aplikāciju, kas piedāvā visas nepieciešamās aplikācijas ar funkcijām, kuras nepieciešamas servera darbībai uz lokāla datora, bet es dodu priekšroku Open Server. Sevī viņš ietver visas aplikācijas, kuras nepieciešamas, lai Jūs pēc iespējas vienkāršāk un ātrāk varētu veidot savas web-aplikācijas. Kā galvenā šī servera priekšrocība ir koda redaktoru mini versiju pieeja caur serveri. Tas ir, Jums nav jāinstalē nekas cits, visas nepieciešamās aplikācijas ir iekļautas. Kā mans mīļākais koda redaktors SublimeText, kas ļauj pievienot daudzus ērtus un noderīgus plaginus tā funkcionalitātes paplašināšanai.

Pirmā problēma, ar kuru Jūs varētu saskarties instalējot un uzstādot serveri ir piekļuvie pie Windows host faila, kas nepieciešams lai pārlūkprogrammas meklētu mājaslapau uz lokālā datora, nevis internetā. Šo problēmu var atrisināt.

Windows defender  options

Viss, kas ir nepiešams: atslēgt Windows Defender piekļuves bloķēšanu failam, kas atrodas “C:/Windows/System32/drivers/ect/hosts”.

Palaižot serveri ar administrātora tiesībām, tas noteikti strādas. To var pārbaudīt, savā pārlūkprogrammā ievadot “http://localhost/“, kas izvadīs paziņojumu par veiksmīgu servera uzstādīšanu.

OpenServer success message